Kovo 17–21 dienomis mūsų mokykloje vyko Žemės savaitė — ypatingas laikas, kai susivienijome siekdami daugiau sužinoti apie mūsų planetą ir kaip galime prisidėti prie jos išsaugojimo ateities kartoms.
Vandens lašelio kelionė
Pradinukai leidosi į įdomią kelionę kartu su vandens lašeliu. Vaikai sužinojo, kokį ilgą kelią nueina vanduo, kol pasiekia mūsų čiaupus. Jie su susidomėjimu sekė jo nuotykius, suprasdami, kaip svarbu tausoti šį brangų išteklių.
Mikropasaulio paslaptys
Ar kada susimąstėte, kas gyvena jūsų stiklinėje vandens? Mūsų jauni tyrinėtojai, naudodamiesi mikroskopais, atrado visą mikroskopinių organizmų pasaulį. Tai padėjo jiems suprasti, koks turtingas ir įvairus yra gyvenimas aplink mus, net jei plika akimi jo nematome.
Ekologinės dirbtuvės
Kūrybinės dirbtuvės „Įdomioji ekologija“ tapo tikru atradimu mūsų mokiniams. Iš paprastų medžiagų jie kūrė žalius žaislus, suteikdami daiktams antrą gyvenimą ir suprasdami perdirbimo bei pakartotinio naudojimo svarbą.
Virtuali konferencija apie skaitmeninį pasaulį
Dešimtokai dalyvavo nuotolinėje konferencijoje „Įdomioji ekologija. Kaip nepasiklysti skaitmeniniuose labirintuose?“. Jie diskutavo, kaip skaitmeninės technologijos veikia mūsų planetą ir kaip jas galima naudoti ekologiškai.
Pamokos gryname ore
Aštuntokai surengė integruotą biologijos ir technologijų pamoką gamtoje. Jie dalyvavo Žemės vėliavos pakėlimo ceremonijoje, tyrinėjo paukščių ir šikšnosparnių inkilus bei stebėjo pavasario ženklus miesto parke. Tai leido jiems pajusti ryšį su gamta ir suprasti jos išsaugojimo svarbą.
Integruotos biologijos ir technologijų pamokos „Mažasis pasaulis“
8 klasės mokiniai per biologijos ir technologijų pamokas prisiminė augalinių ir gyvūninių ląstelių sandarą, jų skirtumus, stebėjo ląsteles mikroskopu. Iš antrinių žaliavų buvo sukurti žaismingi ląstelių modeliai, surengta darbų parodėlė.
Įdomūs faktai apie atliekas
5–10 klasių mokiniai sužinojo daug naujo apie atliekas ir jų perdirbimą. Jie diskutavo, kaip kiekvienas iš mūsų gali sumažinti atliekų kiekį ir prisidėti prie aplinkos išsaugojimo.
Paukščiai sugrįžta namo
Pirmokai su ypatingu entuziazmu sutiko sugrįžtančius paukščius. Jie tyrinėjo įvairias paukščių rūšis, jų giesmes ir įpročius, suprasdami, kaip svarbu išsaugoti jų buveines.
Gamta kaip įkvėpimo šaltinis
Vyresniųjų klasių mokiniai dalyvavo asociacijos „Gyvo Žalio“ paskaitoje tema „Biomimikrija ir gamtos įkvėpti sprendimai“. Jie sužinojo, kaip gamta įkvepia mokslininkus ir inžinierius kurti inovatyvius ir ekologiškus sprendimus.
Mūsų indėlis į planetos ateitį
Ši Žemės savaitė parodė, kad kiekvienas iš mūsų gali padaryti kažką naudingo mūsų planetai. Per žinias, kūrybą ir veiksmus galime išsaugoti Žemę ateities kartoms. Rūpinkimės ja kasdien!
Fizikos mokytoja I. Kušleikienė