Raštinė:

+370 41 435716 santarvesvm@gmail.com

Adresas:

Vytauto g. 113, Šiauliai LT-77161

Darbo laikas darbo dienomis:

08.00–19.00 val.

+370 41 435716

santarvesvm@gmail.com

Vytauto g. 113,

LT-77161 Šiauliai

I-V 08:00 - 19:00

VI-VII Nedirbame

„Dizaino mąstysena“: Kūrybiškos idėjos Šiaulių miestui

Sausio 30, vasario 6 ir vasario 11 dienomis II ir III klasių mokiniai dalyvavo „Dizaino mąstysenos“ kūrybinėse dirbtuvėse. Kūrybinių dirbtuvių dalyviai kūrė socialines idėjas ir iniciatyvas Šiaulių miestui.

Dizaino mąstysena“ – tai praktinis, į žmogų orientuotas, interaktyvus, komandinis metodas, besiremiantis kūrybiniu problemų sprendimo būdu, grindžiamu veiksmais, nukreiptais į analizę, eksperimentus ir optimistinius sprendinius. Šios metodikos pagalba moksleiviai pasinėrė į komandines patirtis, dalyvavo interaktyviose komandinėse užduotyse, stiprino savęs pažinimo, komandinio darbo, problemų sprendimo ir kūrybiškumo kompetencijas.

Renginys vyko tris dienas. Jame dalyvavo Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklų gimnazistai. Pirmoji diena buvo skirta susipažinti su „Dizaino mąstysenos“ metodikos etapais bei praktiškai išbandyti pirmuosius du – kliento pažinimą ir problemos apibrėžimą. Moksleiviai ėmė interviu iš Šiaulių miesto gyventojų, siekiant empatiškai sužinoti, kuo daugiau iššūkių, su kuriais susiduria šiauliečiai bei išsigryninti vieną pagrindinę problemą. Antroji diena buvo skirta kūrybiškumui ir idėjų kūrimui. Pasitelkus įvairias idėjų generavimo technikas, moksleiviai siekė atrasti inovatyvius sprendimus apibrėžtoms problemoms išspręsti. Trečioji diena buvo skirta išsigrynintų idėjų prototipų kūrimui, testavimui bei pristatymui.

Moksleiviai stebino kūrybiškumu, iniciatyvumu ir siūlė miestui laisvalaikio praleidimo vietų jaunimui kūrimo, parkų įveiklinimo idėjas, mobiliąsias programėles – darbo paieškos, kurioje gali komunikuoti jaunimas su darbdaviais, Šiaulių miesto pažinimo, kurioje būtų galimybė rinktis, kokiu būdu norima aplankyti žinomus miesto objektus (dviračiu, pėsčiomis ar bėgant), taip pat išgrynino Šiaulių miesto bendruomenei skirto komunikacijos kanalo socialiniame tinkle sukūrimo idėją.     

Visų trijų dienų metu, moksleiviai lavino pagrindines verslumo kompetencijas: 

    • Emocinis intelektas – gebėjimas suprasti savo ir aplinkinių emocijas, motyvuoti save bei pozityvus ir lankstus požiūris į problemų sprendimo procesą;
    • Komandinis darbas – gebėjimas, grindžiamas bendradarbiavimo ir įsiklausymo svarba, pasitikėjimu, pagarba ir vienas kito supratimu siekiant bendro tikslo;
    • Kūrybinis mąstymas – gebėjimas įprastus dalykus pamatyti naujai, drąsiai kurti naujus sprendimo būdus, neatrastas idėjas, drąsa klysti ir eksperimentuoti;
    • Idėjų įgyvendinimas – gebėjimas efektyviai išnaudoti laiką bei įgūdžius ir bendrą viziją paversti praktiniais, į tikslą orientuotas veiksmais. Taip pat kuriamas vertingas ryšys tarp moksleivių  ir jų mentorių, mokomasi spręsti realias socialines, kultūrines ar ekonomines problemas, kurti ir įgyvendinti novatoriškas idėjas.

Mokymus vedė Vytauto Didžiojo universiteto verslumo akademijos lektoriai Laurynas Nikelis ir Rūta Rudaitienė.

Šių renginių organizavimui keliama sąlyga, kad juose turi dalyvauti ir specialiųjų ugdymosi poreikių turintys mokiniai. Tai buvo trys puikios dienos, kurios dar kartą patvirtino, kad kuo įvairesnė komanda, tuo ji sėkmingesnė. Gimnazistus visas dienas lydėjo puiki nuotaika, geros emocijos, šypsenos ir komandinė dvasia bei stiprybė. Iš renginio mokiniai išėjo kupini pasitikėjimo savimi ir žinių bei įgūdžių, kaip dirbti komandoje.

Iš viso suplanuoti 5 lyderystės gebėjimų ugdymo renginiai visų mokinių lyderystei skatinti. Trijuose itin inovatyviuose, įdomiuose renginiuose Šiaulių miesto moksleiviai dar turės galimybę sudalyvauti. Trumpai apie juos: patyriminė stovykla „Aš ir komanda“, kurioje dalyviai gilinsis į savo stiprybes bei mokysis dirbti bendradarbiaujant komandoje, festivalis „LyderiAUK!”, kuriame jaunuoliai ugdys savo lyderystės įgūdžius ir asmeniškai patirs, ką reiškia būti gera lydere ar lyderiu, „Idėjų festivalis“, kuriame bus pristatomi kitų renginių metu sukurti, pasiekti rezultatai.

Projektas „Tūkstantmečio mokyklos I“ finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės bei Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Mokymų programą parengė ir mokymus organizuoja Šiaulių miesto švietimo centras.

„Tūkstantmečio mokyklos I“ projektą įgyvendina Šiaulių miesto savivaldybė.

Programa finansuojama #NextGenerationEU lėšomis

Programą įgyvendina #Europos socialinio fondo agentūra

#Tūkstantmečio mokyklos

 

Comments are closed.