STEAM projektas „Kaip pirmokai grybus augino”

Grybai

Grybų auginimo dienoraštis.

Vieną lietingą rudens dieną pirmokų mokytoja Marija su savo mokiniais nusprendė užsiauginti grybų. Visi žinome, kad grybų būna miške, bet iš kur jie ten atsiranda? Kaip jie išauga? UAB Baltic Champs Stanelių pievagrybių auginimo fabriko vadovas Lauras Vaičiulis maloniai sutiko prisidėti prie pirmokų STEAM projekto „Kaip pirmokai grybus augino“ ir padovanojo jiems 2 maišus grybienos kartu su auginimo terpe. Ir tada viskas prasidėjo…

1 diena

Auginimo terpės briketus su grybiena sustatėme į jų nuolatinę gyvenamąją vietą – iš anksto paruoštas medines dėžes. Po to briketus gausiai papurškėme vandeniu. Lieti srove negalima, reikia purkšti – drėkinimas truko ilgokai.


2 diena

Laikydamiesi instrukcijos, vėl stipriai apipurškėme substratą su grybiena: teko po litrą kiekvienai dėžei. Po to dėžes uždengėme plėvele.


3 diena

Ir vėl ant grybienos išpurškėme didelį kiekį vandens, apdengėme ją plėvele. Pastebėjome substrate kažką balta… Įdomu, kas tai galėtų būti?


4 diena

Ir vėl ant grybienos išpurškėme litrą vandens, apdengėme plėvele. Baltos spalvos matome dar daugiau… Kažkas bus…

79385632_2489497831340065_6925343475823017984_n


5 diena

Gaususis laistymas baigėsi. Baltos spalvos matyti dar daugiau negu buvo vakar. Pasirodė pūkas, baltas kaip pirmas sniegas. Darosi vis įdomiau ir labai rūpi, kas ten, žemėse, vyksta…

Grybų auginimo dienoraštis


6 diena

Laikydamiesi instrukcijos, nustojome laistyti ir nuėmėme plėvelę, kad oras laisvai judėtų.


 

7 ir 8 dienos

7 ir 8 grybų augimo dienos – mokiniams poilsio dienos. Labai laukiame pirmadienio.