“Live naturally, live healthy”

„Gyvenk natūraliai, gyvenk sveikai”

Picture1

http://livenaturallylivehealthy.blogspot.lt/

Erasmus Dictionary

ERASMUS+ PROJEKTAS „LIVE NATURALLY, LIVE HEALTHY“  2015-2017 M.M.

Vasaros pabaigoje Šiaulių „Santarvės“ gimnazijos pedagogų bendruomenę pasiekė džiugi žinia: Erasmus+ strateginių partnerysčių konkursui pateiktas projektas „Gyvenk natūraliai, gyvenk sveikai“ („Live naturally, live healthy“) buvo labai gerai įvertintas Italijos nacionalinės agentūros ir patvirtintas gauti Švietimo mainų paramos fondo finansavimą projekto programai įgyvendinti. Šio projekto koordinatorė – Italijos Mazzarino miesto mokykla „Istituto Comprensivo Mazzarino“. Projekto partneriai yra bendrojo lavinimo mokyklos ir gimnazijos iš Ispanijos Roquetas de Mar ir Rumunijos Rosiorii de Vede miestų bei Šiaulių „Santarvės“ gimnazija. Šis keturių Europos valstybių mokyklų dvejų metų projektas remiasi Erasmus+ programos nuostatomis, kurios akcentuoja mokymąsi ir pasiruošimą dirbti ir gyventi šiuolaikiniame technologinės pažangos pasaulyje. Projekto tikslas – ugdyti paauglių supratimą apie sveiką gyvenimo būdą.

2017-03-21 Obuolio diena“ Šiaulių „Santarvės“ gimnazijoje, Erasmus+ projektas „Live naturally, live heathy“.

2016-10-03 Kaip pagaminti šaltibarščius :)“ Šiaulių „Santarvės“ gimnazija, Erasmus+ projektas „Live naturally, live heathy“

Interviu su Erasmus+ projekto „Live naturally, live heathy“ grupės susitikimo, vykusio 2016 balandžio 24 d. – gegužės 1 d. Šiauliuose, dalyviais

„Santarvės“ gimnazistai priėmė svečius iš Ispanijos, Italijos ir Rumunijos

2015-11-9-13 –Šiaulių “Santarvės“ gimnazijos atstovų  vizitas  Rumunijoje

Lapkričio 9–13 d. Rumunijoje įvyko pirmasis projekto partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo  gimnazijos direktorė, projekto koordinatorė Ingrida Kuolienė ir anglų kalbos mokytoja Aistė Andžiūtė. Susitikimo metu projekto dalyvius pasvaeikino Rosiorii de Vede (Rumunija) miesto meras ir priimančios gimnazijos administracija. Dalyviai pristatė  nuveiktus darbus ir numatė tolesnes projekto vykdymo gaires. Kitas susitikimas, kuriame dalyvaus ir visų partnerinių mokyklų mokinių grupės, numatytas pavasarį Šiaulių „Santarvės“ gimnazijoje.


Švietimo mainų paramos fondo programa „Santarvės“ gimnazijai: „Gyvenk natūraliai, gyvenk sveikai“

http://etaplius.lt/svietimo-mainu-paramos-fondo-programa-santarves-gimnazijai-gyvenk-naturaliai-gyvenk-sveikai/

„Santarvės“ gimnazistai priėmė svečius iš Ispanijos, Italijos ir Rumunijos
Balandžio 24 – gegužės 1 dienomis Šiaulių „Santarvės“ gimnazijoje svečiavosi Erasmus+ tarptautinio projekto „Live naturally, live healthy“ nariai: mokiniai ir mokytojai iš Istituto Comprensivo Mazzarino (Mazzarino, Sicilija, Italija), IES Sabinar (Roquetas del Mar, Ispanija) ir Scoala Gimnaziala „Mihai Eminescu“ (Rosiorii de Vede, Rumunija). Siekdama įgyvendinti projekto tikslus, projekto grupė, kurią sudarė 16 mokytojų ir 29 mokiniai, visą savaitę mokėsi, kaip šiuolaikiniame pasaulyje gyventi sveikai, atsisakyti energinių gėrimų, greito maisto ir per dieną nueiti bent 12000 žingsnių. Projekto nariai susipažino su Lietuvos gamta, gyvūnais, kepė duoną Šiaulių „Aušros“ muziejaus malūne, gamino saldainius „Rūtos“ fabrike, stebėjo, kaip gaminama gira „Gubernijoje“, prie Baltijos jūros ieškojo gintaro ir aiškinosi jo gydomąsias savybes, mokėsi gintarą apdirbti ir pasigaminti sveikatinimo amuletą gintaro dirbtuvėse „Napoleonas“. Savo supratimą apie paauglių sveiką gyvenseną projekto dalyviai pristatė tarptautinėje apskritojo stalo diskusijoje „Energiniai gėrimai. Gyvenk natūraliai, gyvenk sveikai“. Svečiai lankėsi ir Šiaulių miesto savivaldybėje, kur miesto tarybos salėje susitiko su  vicemeru Stasiu Tumėnu. Nuolat būdami kartu, bendraudami anglų kalba, visi mokiniai labai susidraugavo ir dabar nekantriai laukia kitų susitikimų Ispanijoje ir Italijoje.

 


 

„Energiniai gėrimai. Gyvenk natūraliai, gyvenk sveikai“

Energiniai gėrimai spėjo įsitvirtinti mūsų, ypač mokinių, kasdieniame gyvenime. Naujos mados plėtrą, deja, dažniausiai inicijuoja patys suaugusieji. Balandžio 28 dieną Šiaulių „Santarvės“ gimnazijoje vyko tarptautinė apskritojo stalo diskusija „Energiniai gėrimai. Gyvenk natūraliai, gyvenk sveikai“. Tai tarptautinio „Erasmus+“ projekto „Gyvenk natūraliai, gyvenk sveikai“ programos dalis. Diskusijoje dalyvavo Šiaulių profesinio rengimo centro Buitinio paslaugų skyriaus,  Šiaulių „Santarvės“ ir „Didždvario“ gimnazijų mokiniai, socialiniai pedagogai, mokytojai ir mokiniai iš Ispanijos, Italijos ir Rumunijos – projekto „Live naturally, live healthy“ („Erasmus+“) dalyviai, Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė ir specialistė.

Projekto dalyviai pristatė pateiktis, diskutavo apie energinių gėrimų sudėtį ir jų poveikį jaunam organizmui, energinių gėrimų vartojimo priežastis, aptarė reklamos vaidmenį populiarinant energinius gėrimus, kalbėjosi apie antsvorį ir patyčias bei sveiko gyvenimo būdo receptus. Darbo metu buvo bendraujama net šešiomis kalbomis, tačiau pagrindinė kalba buvo anglų. Diskusijos pabaigoje nuspręsta, kad energiniai gėrimai yra labai aktuali šiuolaikinės visuomenės problema ir kelti panašius klausimus reikėtų dažniau.


2016-05-05 Gyvenk natūraliai – gyvenk sveikai!

http://etaplius.lt/gyvenk-naturaliai-gyvenk-sveikai/?fb_action_ids=10208890557479178&fb_action_types=og.recommends


2016-04-30 Энергетические напитки и здоровый образ жизни

http://www.obzor.lt/news/n20728.html


2016-05-17 Kaip auginamos gražuolės audinės?

Gegužės 17 d. projekto „Live naturally, live healthy“ dalyviai apsilankė audinių fermoje Šeduvos rajone, kurioje išvydome įvairių rūšių bei spalvų mažųjų gyvūnėlių. Audinių mažylius galėjome paimti ant rankų, paglostyti, ir išgirsti jų mielą inkštimą. Taip pat turėjome galimybę užduoti daugybę mus dominančių klausimų. Sužinojome kaip audinėmis rūpinasi, ką jos valgo, kiek mažylių gali atsivesti viena patelė. Pasivaikščioję po fermą, norintys galėjo pavažinėti specialia automatine šerykla. Savo trumpą ekskursiją užbaigėme skaniomis picomis, ir jaukiais pasiklabėjimais bei dienos įspūdžių aptarimu. Visi dalyviai liko patenkinti ir sotūs.

Projekto narė Ilona Legackaja

3 4 2 1