Įgyvendinant STEAM programas

 

74677141_285280122397714_2954572582046662656_nLapkričio–gruodžio mėnesiais mūsų gimnazija bendradarbiavo su Šiaulių universitetu ir Šiaulių valstybine kolegija.

Šiaulių universiteto laboratorijose III klasės gimnazistai gilino gamtos mokslų žinias, ugdė kūrybiškumą ir tobulino praktinius gebėjimus. Gimnazistai pagilino ir praplėtė žinias apie cheminių medžiagų savybes, gamtoje vykstančius cheminius procesus, išmoko juos tyrinėti pagal programą „Cheminių procesų ir gamtinės aplinkos tyrinėjimas 2019–2020“.

I klasės gimnazistai pagilino ir praplėtė gamtos mokslų ir fizikos žinias, eidami programą „Šiluminių ir elektrinių procesų gamtoje pažinimas“. Naudodami pažangiąsias technologijas Šiaulių universiteto laboratorijoje, jie analizavo energiją bei šiluminius procesus, ugdėsi praktinius gebėjimus ir gamtamokslinę tyrėjo kompetenciją. Eksperimentinių-tiriamųjų darbų metu mokiniai tyrė skirtingų metalų šiluminį plėtimąsi, lygino savitąją smėlio ir vandens šilumą, mėgino nustatyti savitąją vandens garavimo šilumą, mokėsi, kaip išgauti energiją iš vaisių ir daržovių.

Jau startavo STEAM Junior programa. Mūsų pirmokai dalyvavo ŠU programoje „Išmanioji Stemuko laboratorija“, o ketvirtokai – Šiaulių valstybinės kolegijos programoje „CodeAcademy Kids misija – Marsas“. Mūsų jaunieji tyrėjai per praktines-menines veiklas įgijo vertingų žinių apie gamtos mokslus, technologijas, matematiką, inžineriją ir dizainą. Be to, turėjo puikią progą apžiūrėti svarbiausias universiteto ir kolegijos erdves ir pažinti studentų kasdienybę.

Šiaulių „Santarvės“ gimnazijos STEAM koordinatorė I. Kušleikienė