Žemės dienos šventė „Apie bites ir ne tik“

54268103_2205579209691547_6265295818056531968_nKovo 20-ąją „Santarvės“ gimnazijoje paminėta Žemės diena – mokiniai su savo mokytojais aktyviai dalyvavo gamtamokslinio ugdymo dienos „Apie bites ir ne tik“ renginiuose.

Ugdymo diena prasidėjo Žemės vėliavos pakėlimo ceremonija ir priešmokyklinio ugdymo grupės nuotaikingu pasirodymu. Po to gimnazijos mokiniai išklausė lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Audros Dauskurdienės vaizdingą pasakojimą apie bitininko profesiją. Kalbėta ir apie bičių teikiamą naudą, mokytasi iš vaško pasidaryti žvakę. Praktinė veikla tęsėsi suėjus į kabinetus – kiekviena klasė demonstravo išradingumą ir kūrybiškumą, iš antrinių žaliavų gamindamasi savo bites ir medaus korius – nuoširdžius linkėjimus Žemei. Koriai papuošė gimnazijos fojė.

Šiaulių mokyklų mokinių pagamintos bitės susitelkė į būrį – Talkšos ežero pakrantėje tapo meninės instaliacijos „Bičių spiečius“ dalimi. Čia Šiaulių kultūros centras surengė šventę, kuri dar kartą priminė, kad net menkiausi žemės gyvūnai yra be galo svarbūs, paragino susimąstyti apie vabzdžių reikšmę, prisiminti, kad visi esame atsakingi už gamtą ir pasaulį, prisidėti prie aplinkosaugos problemų sprendimų. Šventę globojo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.