Teatralizuota ekskursija „Po teatro užkulisius“

DSC_9217Teatras – nuostabi sfera. Juk čia turime galimybę nusikelti į jau praėjusius laikus, susipažinti su nuostabiais kostiumais, dekoracijomis, puikia muzika.

Kalėdų proga 7-8, 10 ir 12 klasių mokiniai muzikos pamoka pravedė … Lietuvos operos ir baleto teatre. Su pakilia ir šventine nuotaika sausio 4 dieną visi išvyko į šalies sostinę Vilnių. Atvykusių į teatrą jau laukė ekskursijos vadovas, kuris supažindino su Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro įkūrimo istorija, veikla ir struktūra, įvairių teatro tarnybų darbu. Įdomiausia ekskursijos dalis buvo ta, kai įėjo pro paslaptingas scenos duris, už kurių atsivėrė nepažįstamas technikos ir teatro magijos pasaulis. Scenos užkulisiuose susirinkusieji sužinojo apie sudėtingą scenos įrangą, spektaklio eigą, mokiniai apžiūrėjo spektakliuose naudojamą butaforiją, žvilgtelėjo į kostiumų sandėlius, repeticijų sales, dekoracijų dirbtuves, teatro fojė apžiūrėjo keičiamas parodas bei spektaklių nuotraukas. Na, o linksmiausia dalyviams buvo paskutinioji ekskursijos dalis, kuomet kiekvienas galėjo pamėginti įsijausti į spektaklio herojaus vaidmenį, pasimatuoti kostiumą ar išbandyti savo jėgas fechtuojantis špagomis.

„Santarvės“ gimnazijos klasikinės muzikos gerbėjai vakare įdėmiai stebėjo operetės vyksmą bei mėgavosi „gyvąja“ muzika, originalioji J. Strausso „Šikšnosparnio“ versija su nauju vertimu į lietuvių kalbą, kur buvo išlaikyta autorine teksto struktūra. Mokinius maloniai nustebino spalvingos dekoracijos, bei ryškūs veikėjų kostiumai. Operetės veiksmo aplinka atrodo patraukli ir žavinga. Jausmai – meilė, pavydas, ilgesys, aistra – visais laikais išlieka tie patys, kaip ir poreikis juos išreikšti.