Tarptautinė mokyklų bibliotekų diena

4488_ordsc_6929Spalio pabaigoje visame pasaulyje minima tarptautinė mokyklų bibliotekų diena. Ta proga vyksta įvairūs renginiai apie knygas, bibliotekas. „Santarvės“ gimnazijoje vyko dvi bibliotekininkės pamokos – „Knygelės namai“ 2 klasės mokiniams ir „Kaip svarbu saugoti knygas“ – 4 klasės mokiniams. Šių pamokų tikslai buvo: ugdyti mokinių domėjimąsi knygomis, išmokyti vaikus orientuotis bibliotekoje, supažindinti su naudojimosi bibliotekos paslaugomis tvarka,formuoti pagarbų požiūrį į knygas.

Spalio 23 d.  mokyklos bibliotekoje apsilankiusiems antrokams bibliotekos vedėja  paaiškino, kuriose lentynos20151102_131937e yra jų amžiaus vaikams skirta literatūra, kaip rinktis knygeles. Tam, kad taptų tikrais skaitytojais, moksleviai turėjo susipažinti su bibliotekos elgesio taisyklėmis.

Taip pat bibliotekos vedėja papasakojo, kokių knygų yra gimnazijos bibliotekoje, kokia knygelė pati mažiausia, o kuri seniausia. Bibliotekininkė vaikams priminė ir apie būtinybę saugoti knygeles, paaiškino, kaip tai daryti.

Laimingi ir susidomėję vaikai pasirinko knygelių, o paskui žiūrėjo animacinį filmuką apie berniuką, kuris blogai elgėsi su knygomis.

Lapkričio 2 dieną 4  klasės mokiniams klausėsi įdomaus bibliotekos vedėjos pasakojimo apie sunkų ir ilgą knygos kelią nuo medžio iki tapsmo knyga leidykloje, apie pagarbų elgesį su ja. Taip pat vyko pokalbis apie mėgstamiausias ketvirtokų knygas. Pabaigoje bibliotekos vedėja Olga Mirnaja perskaitė ištrauką iš savo mėgstamiausios vaikystės knygos N. Nosovo „Vytia Malejevas mokykloje ir namuose“, kurios pagrindiniai veikėjai atnaujina sugadintas knygas.