Stovyklos „Saulutė“ 7 diena. „Vasilisa išmintingoji“

20067979_1396392520407768_1001848958_nŠį rytą, po mankštos ir pusryčių, mes  patraukėme į Šiaulių universitetą pasisemti išminties. Įžengėme į šiuolaikišką biblioteką. Čia pamatėme didžiausią, seniausią ir brangiausią knygas. Mus visus nustebino ekspozicija ,,Istorinė pinigų raida Lietuvoje”. Aplankėme retų spaudinių skaityklą, kurioje patys pabandėme spausdinti senoviniu būdu. Ypatingo mūsų dėmesio sulaukė centų kambarys. Nustebino centų ir litų gausa. Apsilankėme ,,knygų mieste” po žeme. Sužinojome, kad būti bibliotekininkais gali tik tie žmonės, kurie labai vertina knygas ir puikiai orientuojasi.
Po pietų, mus labai maloniai priėmė ,,Išmanioji mokykla”. Ten sužinojome, kad yra sukurti robotai, kurie reiškia emocijas, prižiūri bei linksmina namie paliktus šuniukus ir katytes. Supratome, kad robotai atlieka naudingą veiklą tyrinėdami aplinką, kosmosą.

Nuostabiausia buvo tuomet, kai susiskirstę po du, patys konstravome savo robotus. Sukonstruotiems robotams buvo surengtos varžybos, o laimėjusių robotų konstruotojai buvo apdovanoti saldžiais prizais.

Diena buvo kupina įspūdžių, pasisėmėme įvairios patirties bei išminties.

foto  foto