STEAM projektas „Kelionė į Žemės gelmių pasaulį“

IMG_0838Dalyvavimas projekte skatina mokinius pažinti savo aplinką, leidžia gilintis į mūsų krašto bei pasaulio problemas, ieškoti atsakymų, kaip tas problemas išspręsti.

Mūsų septintokams Šiaulių valstybinės kolegijos dėstytoja Sigita Karosienė pravedė tris užsiėmimus „Kelionė į Žemės gelmių pasaulį“, kurių pagrindinis tikslas – išnagrinėti uolienas jų sudėties atžvilgiu, pagal atsiradimą, sandarą, nustatyti, kuo jos skiriasi tarpusavyje, pagilinti savo žinias apie geologiją ir mūsų šalyje aptinkamas naudingiausias uolienas.

Įdomiausia dalis buvo akmenų pavyzdžių apžiūrėjimas ir tyrimas. Iš pradžių mokiniai pamatė, kad jie skiriasi spalva: būna rausvi, pusiau gelsvi, balkšvi, pilki; savo sandara – sudaryti iš vieno ar kelių mineralų. Vadovaudamiesi dėstytojos nurodymais, užpildė lentelę.

Kito užsiėmimo metu mokiniai dalyvavo dviejų temų viktorinoje: „Geologija“ ir „Aplinkosauga“. Baigimasis užsiėmimas – testai – parodė, kaip mokiniai suvokė ir perėmė žinias. Visi mokiniai gavo STEAM pažymėjimus, o mes padovanojame kolegijai Uralo mineralų kolekciją.

Geografijos mokytoja Galina Griazeva