Семинар «КЛЮЧИ К УСПЕХУ» (Lions Quest Lietuva)

56904946_1573585362785989_5220350581545107456_nBalandžio 11-12 d. 13 mūsų gimnazijos pedagogų drauge su J. Janonio bei Didždvario gimnazijų atstovais dalyvavo LIONS QUEST pilietiškumo ir lyderystės ugdymo programos RAKTAI Į SĖKMĘ mokymuose. Tai PAAUGLYSTĖS KRYŽKELĖS tęstinė programa. Mokymus vedė instruktorė Gintarė Pučinskienė..
Programa RAKTAI Į SĖKMĘ susideda iš penkių komponentų ( Programos vadovėlio; Mokytojo knygos; Įgūdžių banko; Konsultantų knygos; Mokinio žurnalo ,,Keičiu pasaulį” ).
Raktai į sėkmę – lanksti ir išsami programa, skirta vyresnių klasių mokiniams, padedanti stiprinti pilietinę atsakomybę bei esmines socialines, emocines, akademines kompetencijas ir darbo įgūdžius. Svarbus programos elementas – mokymosi tarnaujant metodika (projektai ugdo asmeninę ir socialinę atsakomybę, moko kurti ir mokytis iš realaus gyvenimo). Programos misija (įgalinti suaugusius padėti visame pasaulyje užauginti rūpestingą ir atsakingą jaunąją kartą) skatina kurti tarpusavio santykiais paremtą, mokymuisi palankią aplinką, ugdyti aukštus reikalavimus keliančią bendruomenę..
Seminaro metu dalyviai susipažino su šios programos tikslais, uždaviniais ir pačia veiklos struktūra, dirbo porose, grupėse, mokėsi mokymosi tarnaujant metodikos, ją išbandė praktiškai. Pedagogai modeliavo pamokas, patys jas vedė. Taigi medžiagos praktiniam panaudojimui daug , telieka tikėtis, kad bus galimybės nuosekliai ir prasmingai ją panaudoti kitais mokslo metais.