Saugus internetas

44b38be8672a5fb5e1d22ce6a9324c6fKasmet, vasario mėnesį, minima Tarptautinė Saugaus Interneto diena (Safer Internet Day).

Šventė įteisinta Europos komisijos iniciatyva 2004 metais. Jos tikslas – propaguoti viso pasaulio vaikams ir jaunimui saugesnį ir atsakingesnį naudojimąsi internetu  ir mobiliaisiais telefonais.

Be virtualių grėsmių internetas gali būti ir realiai pavojingas jaunų žmonių gyvybėms. Viena tokių grėsmių – asmenukės.

Mes kuriame asmenukes ne tik sau, bet ir kitiems žmonėms. Nuotraukos iškart pasiekia socialinius tinklus. Tai reiškia, jog mes norime gauti kitų naudotojų vertinimus. Įprаstą žmogaus dieną galima įsivaizduoti pagal nuotraukas, padarytas išmaniuoju telefonu. Pasisėdėjimai su draugais, lankymasis teatre ar kine- viskas išlieka asmenukių pagalba.

Pastaruoju metu socialiniuose tinkluose vis dažniau aptinkamos jaunų žmonių nuotraukos,   kuriose galima įžvelgti tiesioginę grėsmę patiems pоzuotojams.

Kaip rodo patirtis, netgi toks, atrodytų, nekaltas užsiėmimas kaip asmenukės, turi pasekmių. Vaikydamiesi ypatingų nuotraukų ir besidžiaugiančios jomis publikos, vis daugiau žmonių neatsargiai elgiasi. Pastaruoju metu žiniasklaida pateikia faktus, kur mėgėjai “pasidaryti asmenukę”vienaip ar kitaip nukentėjo.

Taigi, kas yra asmenukė? Savęs fotografavimo pliusai ir minusai. Tai bandė išsiaiškinti gimnazijos aštuntokai klasės valandėlės metu. Mokiniai pasidalijo į dvi komandas, kurių dalyviai turėjo pateikti savo nuomonę, kokie teigiami, o kokie neigiami asmenukių viešinimo aspektai. Komandų nariai buvo vieningos nuomonės, kad svarbiausia – tai saugumas. Visa tai vaizdžiai pademonstravo video filmukai su gražiausiomis ir pavojingiausiomis asmenukėmis. Vaikai užsiėmimo metu buvo supažindinti ir su “Saugių asmenukių atmintine.”

Bibliotekos vedėja Olga Mirnaja