Išvyka į regioninę aplinkosauginę mokinių ir mokytojų teorinę-praktinę konferenciją “I care about it…” („Man rūpi…“)

22768016_1489319437781742_1150121809_oKonferencijoje dalyvavo 28 pranešėjai iš 9 ugdymo įstaigų: „Romuvos“, Medelyno, „Juventos“, Jovaro, V. Kudirkos progimnazijų, „Santarvės“ ir S. Daukanto gimnazijų, Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos ir Normundo Valterio jaunimo mokyklos. Mokiniai anglų ir lietuvių kalbomis pristatė atliktus aplinkosauginius tyrimus, projektus, ragino sveikai gyventi, tausoti gamtos išteklius, rūšiuoti atliekas ir nepamiršti, kad gamta – visų namai.

Šiaulių Normundo Valterio jaunimo mokykloje surengta konferencija – vienas iš mokykloje įgyvendinamo aplinkosauginio projekto „Man rūpi-4“, kurį remia Šiaulių miesto savivaldybė, renginių. Joje mūsų gimnazijai atstovavo 10(II) klasės mokiniai.

Boris Kim ir Viktor Ivanov anglų kalba skaitė pranešimą „Mokykliniai aplinkosauginiai projektai: galimybės ir perspektyvos“. Eduard Laričev pristatė stendinį pranešimą „Plastiko mainai į knygas“, skirtą supažindinti su mūsų gimnazijoje vykdomu tokio pavadinimo projektu, taip pat surengė viktoriną. Teisingai atsakiusieji į viktorinos klausimus ekologijos tema gavo prizą – mineralinio vandens buteliuką. Jį išgėrę viktorinos dalyviai turėjo galimybę tapti projekto dalyviais, nes plastiko tarą buvo galima palikti moksleivių pristatytame popieriniame taromate. Visos lėšos, gautos atidavus pakuotes į taromatus, vėliau yra keičiamos į knygas mokyklos bibliotekai.

Mokinius konferencijai ruošė chemijos mokytoja Irina Šeleng ir bibliotekos vedėja Olga Mirnaja