Romansų konkursas „Sustok, akimirka žavinga“ IV

IMG_3287„Santarvės“ mokykloje pavasaris ateina drauge su romansų konkursu „Sustok, akimirka, žavinga!“. Šiais metais – jau ketvirtą kartą – visų mokinių nepaprastai mylimas mokytojas Ričardas tokiu nuostabiu, poetišku, iškilmingu renginiu sveikina su pavasario ir saulės švente ne tik mūsų gimnazijos merginas ir moteris, bet ir visus tuos, kurie myli romansinę muziką ir nusprendė dalyvauti konkurse. Būtina paminėti ir muzikos mokytojos Oksanos subtilų, pagarbų požiūrį į romansus ir jų atlikėjus, pagalbą organizuojant konkursą. Šių mokytojų tandemas kartu su kovo vėju ir skambančia muzika dovanoja mums viltį, džiaugsmą ir bendravimo laimę.

Konkurso dalyviai, susirinkę iš įvairių Šiaulių miesto ir rajono mokyklų, atliko rusų ir lietuvių kompozitorių romansinius kūrinius. Dėmesys sutelktas į Balio Dvarono klasiką, mėgstamus kino filmų romansus, populiarių dainininkų ir muzikantų atliekamus kūrinius: nuskambėjo Gyčio Paškevičiaus „Romansas dviem“, Sevaros Nazarchan „Ten manęs nėra“. Konkurso dalyvius vertino muzikos mokytoja ekspertė Laura Remeikienė, muzikos mokytojas metodininkas Laimonas Tamošiūnas ir renginių organizatorius Aivaras Pavilionis.

Džiaugiamės galėdami pasveikinti net dvi mūsų, „Santarvės“, gimnazijos atstoves. Laurita Mačanskytė, savo balsu sužavėjusi žiuri ir visus buvusius salėje, pasidalijo pirmąja vieta su Rugile Remeikaite iš Didždvario gimnazijos. Antrąją vietą laimėjo Gulnaz Agajeva, kuriai fortepijonu akomponavo bendramokslis Boris Kim. Trečiąją vietą užėmė viešnia iš Stasio Šalkauskio gimnazijos Tinglita Daniulytė.

Maloniu konkurso priedu tapo gimnazijos muzikos ansamblio, kuriam vadovauja mokytojas Ričardas Fabijūnas, atliktos dainos, privertusios pamiršti kasdienybę ir rūpesčius.

Rusų kalbos mokytoja J. Gavrilova, lietuvių kalbos mokytoja R. Kazlauskaitė