Projektinė STEAM diena

IMG_3607STEAM – viena iš modernių švietimo krypčių pasaulyje, išryškinanti įvairialypę mokymosi aplinką ir parodanti vaikui, kaip suderintus mokslą ir meną taikyti kasdieniame gyvenime.

Ne paslaptis, kad dauguma profesijų reikalauja daugelio pačių įvairiausių įgūdžių integracijos. Sėkmę dirbant gali atnešti kaip tik STEAM.

Iš pirmo žvilgsnio sudėtinga santrumpa išties labai paprasta: S – science (gamtos mokslai), T – technology (technologija), E – engineering (techninė kūryba), A – art (menas), M – mathematics (matematika).

Visa balandžio 19-oji – projektinė diena – Šiaulių „Santarvės“ gimnazijoje buvo skirta STEAM krypties švietimui.

Jauniausi mokiniai atėjo į pamokas tądien tikėdamiesi ko nors nauja. Ir lūkesčiai išsipildė su kaupu: su jais dirbo kiti mokytojai. Parengiamosios grupės ir 1-os klasės mokiniai susipažino su vabzdžių pasauliu, vartodami anglų kalbą. Antrokai, trečiokai ir ketvirtokai aptarė – irgi angliškai – aplinkos poveikį sveikam žmogaus gyvenimo būdui. 5 ir 6 klasių moksleiviai susipažino su arklių, auginamų Lietuvoje, žemėlapiu ir išsiaiškino, kokios veislės pas mus auginamos. Po naujos temos pradžios įdomybių mokykloje minėtos klasės tęsė pažintinį darbą Šiaulių miesto jaunųjų gamtininkų centre, kur jų laukė įvairi edukacinė veikla.

Aukštesnių klasių mokiniai lankėsi į „Buities chemijos karalystėje“. Išklausius Civilinės saugos skyriaus specialisto Vytauto Dambrausko paskaitą apie pavojingas chemines medžiagas ir jų poveikį, vaikams buvo žaismingai pristatyti ženklai, klijuojami ant buitinės chemijos produktų. Tada 7–12 klasių mokiniai pakviesti atlikti kūrybinę užduotį: sugalvoti, sukurti ir pareklamuoti „savo naująją buitinės chemijos priemonę“ taip, kad pirkėjas ja susidomėtų. Atlikdami tokio tipo užduotis mokiniai ne tik generuoja įdomias idėjas, bet ir labiau stengiasi jas pritaikyti savo gyvenime.

Po vizito „Buities chemijos karalystėje“ mokiniai gavo užduotis. Jas atliekant buvo galima prisidėti prie mokyklos gražinimo. Kiekviena iš penkių komandų gavo užduotis, atsižvelgus į santrumpos STEAM raides. Žinoma, pusantros valandos nėra ilgas laiko tarpas, bet su visomis užduotimis susidorota – jos visos sutiktos labai entuziazmingai.

Persodintos gėlės (S), išdažyta knygų dalijimosi lentyna (T), pateiktas brėžinys, kaip panaudoti vidinį gimnazijos kiemelį „Žalioji klasė“ (E), pakabinta šilkografijos darbų ekspozicija (A), išmatuotas keleto kabinetų sienų plotas ir suskaičiuotas sienoms išdažyti reikalingas dažų kiekis (M).

Labai svarbu, kad mokiniai siūlomus darbus atliko su malonumu. Todėl projektinės dienos organizatoriai gali drąsiai pasakyti, kad nors ir priklausydamos nuo išsikelto uždavinio ir turimų resursų, tokios užduotys moko planuoti savo veiklą.

Fotografijų autoriai – Šiaulių „Santarvės“ gimnazijos 10 klasės mokiniai Anželika Miščenko, Kristina Petrova ir David Jermačenkо.