Projektas „Apie Lietuvą kitaip“ baigėsi?!…

DSC_8844Štai ir priartėjo prie galo svarbus projektas „Apie Lietuvą kitaip“, skirtas 100-osioms Lietuvos valstybės atkūrimo metinėms. Bet visų mūsų laukia daugybė įdomių dalykų ir 2018 metais.

Baigiamajam renginiui – kūrybinių darbų konkursui – visos klasės ruošėsi kone ištisus metus. Pirmojo aukšto stenduose buvo eksponuotos fotografijos, liudijančios projekto veiklas. O ankstų lapkričio 29 d. rytą gimnazijos mokinius, jų tėvus ir mokytojus sutiko grupė aukštesniųjų klasių mokinių, kuriuos instruktavo socialinė pedagogė Nadiežda Bessarab. Kiekvienas mokyklos bendruomenės narys tądien informacijos lentoje galėjo parašyti žodį ar žodžių junginį, kuris jam asocijuojasi su Lietuva.

Per dailės pamokas, kurias veda Dalia Jovaišienė, mokiniai paruošė atskirų Lietuvos regionų moteriškų ir vyriškų tautinių kostiumų trafaretus (fotobutaforijas). Pasimatuoti butaforinius drabužius visiems buvo tikrų tikriausia atrakcija. Tai – tarsi lazdelėmis valdomų lėlių teatras. Kita vertus, tai galimybė nusifotografuoti originaliai asmenukei. Norinčių įsiamžinti pasipuošus tautiniu kostiumu nusidriekė eilės. Ši fotosesija buvo įdomi ir itin nuotaikinga šventės atkarpa.

Per pertraukas poilsio zonoje pirmajame aukšte buvo rodomi filmukai apie Lietuvą, Šiaulius, nepaprastą mūsų gamtą. Nuostabą ir susižavėjimą sukėlė kūrybinis 10 (II) klasės darbas (auklėtoja Olga Mirnaja) „Keliaukite kartu su 10 klase“. Jis ir laimėjo pirmąją vietą kūrybinių darbų konkurse. Antrąją ir trečiąją vietas pasidalijo susijungusios 8 bei 9 (I) ir 12 (IV) klasės. Koliažų kategorijoje prizinę vietą laimėjo 5 ir 6 klasių darbas „Mūsų pažintis su Lietuvos įžymybėmis“ (klasių auklėtoja Oksana Legackaja). Pradinukai taip pat neliko nuošalėje – kartu sukūrė koliažą apie Lietuvą.

Visi baigiamojo renginio dalyviai buvo apdovanoti prizais, o konkurso nugalėtojams įteikti ir diplomai.
Geografijos mokytoja Galina Griazeva

Socialinė pedagogė Nadežda Bessarab

Bibliotekos vedėja Olga Mirnaja