Pasitikime Tris karalius

20180106_161030Kristaus apsireiškimo šventė (Krikštai), geriau žinoma kaip Trijų karalių diena, pasižymi ilga šventimo tradicija, ilgesne netgi už Kalėdas. Šventės ištakos – Evangelijoje aprašyta scena, kaip naujagimį Jėzų su dovanomis aplankė trys Rytų išminčiai. Prie ėdžių, kuriose gimė Gelbėtojas, turtingus išminčius atvedė Betliejaus žvaigždė.

Šeštadienį, sausio 6 dieną, Šiaulių gatvėmis tradiciškai vaikščiojo trys Karaliai – stilizuoti dviejų metrų personažai Kasparas, Merkelis ir Baltazaras. Vaikštynėmis baigta kalėdinių katalikų švenčių serija. Iškilminga procesija, lydima mušamųjų instrumentų grupės «Ritmas kitaip» muzikantų, prasidėjo Kaštonų alėjoje ir tęsėsi iki kalėdinės prakartėlės.

Renginyje dalyvavo ir „Santarvės“ gimnazija. Pagrindinėje miesto aikštėje vidurinė šokių grupė „Peremenka“ kartu su kitais miesto šokių kolektyvais naujagimiui kūdikėliui Jėzui padovanojo simbolinę dovaną – šokį su žibintais. Jų šviesos kaip ir maldos kyla į dangų ir simbolizuoja amžinąjį gyvenimą.

Muzikos mokytoja Oksana Legackaja