Paroda-konkursas „Tėvynė. Žmogus“

1Jau septintą kartą vyko konkursas-fotografijų paroda „Tėvynė“, kur visi fotografuojantys jaunuoliai galėjo išreikšti savo meilės Lietuvai ypatumus. Konkurse, kuris vyko nuo lapkričio 21 d. iki gruodžio 9 d., dalyvavo visos Lietuvos studentai ir moksleiviai. Šiais metais parodos leitmotyvu pasirinktas Žmogus. Nuotraukų konkurso žiuri sudarė gerai žinomi ir gerbiami menininkai, pirmiausia Lietuvos fotomenininkų sąjungos nariai Aleksandras Ostašenkovas ir Regina Šulskytė (ji – ir Šiaulių universiteto dėstytoja).

Konkurso dalyviai, pasitelkę įvairius fotografavimo būdus ir priemones, savo kūryba perteikė aplinkinio pasaulio grožį, įvairovę ir ypač Žmogų tame pasaulyje. Pagrindiniai konkurso „Tėvynė. Žmogus“ tikslai – meninėmis priemonėmis suteikiant naują emocinį atspalvį skirtingų kartų dialogui, formuojant jaunimo didžiavimąsi garbinga praeitimi ir dabartimi, populiarinti Lietuvos gyventojų kultūrą, skatinti susidomėjimą istoriniu ir kultūriniu paveldu, gamtos grožiu ir įvairove.

Malonu, kad konkurse dalyvavo du „Santarvės“ gimnazijos moksleiviai. Gimnazijos antrosios klasės mokinys Davidas Jermačenko pristatė savo kūrinius „Pabėgimas iš pamokos“, „Gegužė“ ir „Miške“. Ketvirtosios klasės gimnazistė Anastasija Pavliuščenko pateikė fotografijas „Saulės bučiniai“ ir „Mėnulio užtemimas“. Pirmasis konkurso etapas surengtas veidaknygės puslapyje – čia atrinkti geriausi darbai. Džiugina, kad Anastasijos fotografija pateko tarp meniškiausiųjų ir buvo eksponuojama Šiaulių universiteto Dailės galerijoje.

Konkursas – tai siekis atverti kelius į didįjį meną: jis skirtas ne tik profesionaliems fotografams, bet ir  mėgėjams. Juk kiekvienas žmogus, jei tik besididžiuoja tėvyne ir ją myli, yra talentingas.

Neformaliojo švietimo koordinatorė Oksana Legackaja