Netradicinė geografijos pamoka „Pasaulinė politika. Kariniai konfliktai ir terorizmas“

IMG_0419Šiuolaikinės geografijos pamokos neįmanomos be informacinių technologijų. Jų panaudojimas paįvairina pamokas, ugdo mokinių dalykinius gebėjimus, bendrąsias kompetencijas, suteikia papildomos informacijos, sustiprina informacinių technologijų naudojimo įgūdžius.

„Google“ paieškos sistema akimirksniu pateikia gausybę įvairių faktų, šaltinių, įdomybių, istoriografinių darbų, parodo įvykius čia ir dabar. Tereikia gautais duomenimis pasinaudoti. Interneto sistema informaciją padarė lengviau prieinamą, todėl nugali ne teksto, o teleekranų ir kompiuterių vaizdo kultūra.

 Lapkričio 8 dieną IV klasės mokiniams buvo geografijos pamokas surengtos skaitykloje, kur jie, dirbdami savarankiškai – atlikdami mokytojo pateiktas užduotis, ieškojo informacijos nurodytuose šaltiniuose, ją atrinko ir apibendrino, o lapkričio 13 dieną perteikė, išsakė ir pagrindė savo požiūrį apie pasaulio politinius įvykius diskutuodami. Buvo sukurtas žemėlapis „Svarbiausi konfliktų židiniai ir priežastys. Terorizmas, jo atsiradimo priežastys, išplitimas“.

Pamoka pavyko, mokiniai išsamiau susipažino su politinio žemėlapio pokyčiais.

 Geografijos mokytoja Galina Griazeva