Nacionalinė aplinkosaugos olimpiada

2_3Jau ketvirtus metus Elektronikos platintojų asociacija (EPA) organizuoja Nacionalinę aplinkosaugos olimpiadą. Olimpiados tikslas – plėsti moksleivių žinias aplinkosaugos srityje.Ekologinės kultūros puoselėjimas yra vienas iš pagrindinių reikalavimų ugdant asmenybę. Tai sritis, kuri nuolat kinta, atsiranda naujų problemų ir naujų sprendimo būdų.

Olimpiadoje dalyvaujantys vaikai turėjo galimybę pasitikrinti savo žinias, kurias sudarė ne tik bendrojo ugdymo klausimai, bet ir šiandien aktualios aplinkosaugos temos Lietuvoje ir pasaulyje.

Šiemet olimpiada grįžo visai kitokiu formatu. Dėl šios olimpiados susivienijo geriausi šalies geografai – Lietuvos geografijos mokytojų asociacija (LGMA), imponuojantys humoro pasaulio atstovai – „Šventinis bankuchenas“, kurio sukurtą vaizdo įrašą – „Lietuvos repo istorija“ dar ilgai prisimins tiek mokytojai, tiek moksleiviai (http://bit.ly/29aFNjs), ir geriausius Lietuvos komikus vienijantis „Humoro klubas“. Sklandžiu olimpiados organizavimu internetinėje erdvėje pasirūpino Kauno technologijos universitetas (KTU).

Olimpiadai pasiruošti buvo sukurta speciali metodinė medžiaga, pagal kurią mūsų gimnazijos 7–8 klasių mokiniams buvo surengtos konsultacijos. Nacionalinė aplinkosaugos olimpiada vyko 2017 m. spalio 25 dieną. Geriausius rezultatus olimpiadoje parodė septintokai Ariana Grigorjeva, Tomas Zlatan Stoškus, Vladimir Davydovskij, aštuntokai Diana Kozlova ir Joris Hyovon Vaicekauskas.

Olimpiada praturtino kiekvieno moksleivio žinias bei skatins domėjimąsi aktualiomis aplinkosaugos, energetikos ar atliekų tvarkymo temomis.

 

Geografijos mokytoja Galina Griazeva