„Mokau ir mokausi su biblioteka“

22728791_1756002907807958_1185816410296270644_nŠiaulių „Santervės“ gimnazijos biblioteka prisijungė prie Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacijos iniciatyvos mėnesio tema „Mokau ir mokausi su biblioteka“.

Spalio mėn. Šiaulių „Santarvės“ gimnazijos bendruomenė kviečia dalyvauti ekologinėje akcijoje pavadinimu „Plastiko mainai į knygas“.
Projekto iniciatoriai yra bibliotekos vedėja ir chemijos mokytoja. Visi norintys atneša į biblioteką plastikinę ar kitą tarą, kuri lieka po gaiviųjų gėrimų pirkimo valgykloje. Juk būtent tara yra ta „valiuta“, už kurią po to nupirksime naujų knygų mūsų gimnazijos bibliotekai. Knygas išsirinks patys mokiniai savo nuožiūra.
Mokiniai pagamino kartoninius taromatus. Užsiėmimų bibliotekoje metu buvo parodytas vyresniųjų mokinių sukurtas filmas apie tai, kokią žalą daro išmestas plastikas ir kaip naudotis taromatu. Labai greitai mokiniai vietoje surinktos panaudotos taros padės gimnazijos bibliotekai įsigyti naujų knygų.
Projekto vadovai vadovaujasi tuo, kad seniai užmirštas taros supirkimas gali ir sugrąžinti meilę skaitymui, ir padaryti pirmuosius žingsnius auklėjant tikrus piliečius, kurie saugos savo planetą.