Milijonas ąžuolų Lietuvai

32948687_1056451251174799_3080559881397207040_n

Mūsų gimnazijos mokytojai, mokiniai ir jų tėvai aktyviai įsijungė į projektą „Milijonas ąžuolų Lietuvai“, kurį organizavo ne pelno siekianti organizacija VšĮ „Milijonas ąžuolų“, vienijanti grupę aktyvių jaunų lietuvių, kuriems rūpi šiandienos Lietuva ir tai, kas liks mūsų ateities kartoms. Ąžuolų sodinimo idėja skirta kiekvieno lietuvio ryšiui su savimi, gimtuoju kraštu, protėvių palikimu stiprinti ir bendrystei skatinti. Tai ilgametis projektas. Iniciatyvos organizatoriai teigia, kad didžiausi darbai prasidės tada, kai bus išaugintas pakankamas kiekis ąžuolų iš Lietuvoje surinktų gilių.

Norint dalyvauti akcijoje, reikėjo įveikti keturis etapus. Sukurti pasaką / legendą / poemą apie ąžuolus; vertingiausi kūriniai bus atrinkti knygai „Milijono ąžuolų pasakos ir legendos“. Po to užsiregistruoti svetainėje www.milijonasazuolu.lt nemokamam ąžuoliukui gauti bei dalyvauti visuotinėje talkoje medelius sodinant. Vėliau užregistruoti pasodintus ąžuoliukus registre.

Lietuvių kalbos mokytojos Birutė Girdvainienė ir Audra Dauskurdienė kartu su mokiniais respublikiniam konkursui sukūrė pasakų apie ąžuolus, ąžuolyną, giles, ąžuolo lapus, ąžuolo gyventojus. Už sukurtas pasakas gimnazistai nemokamai gavo 13 ąžuolų.

11 ąžuolų pasodinti kartu su tėvais per visuotinę talką gegužės 13 dieną – Tarptautinės šeimų dienos išvakarėse. Dar du 1 ir 12 klasės mokiniai pasodino mokyklos kieme gegužės 15 dieną – Tarptautinę šeimų dieną. Dvyliktokai perdavė ąžuoliukus pirmokams, maloniai linkėdami jais rūpintis – auginti ir drauge augti patiems, o baigiant dvyliktąją klasę, – perduoti pirmokams.

Visoje Lietuvoje jau pasodinta 1013 ąžuolų.

Mūsų gimnazijos mokytojai aktyviai dalyvavo talkoje, suorganizuotoje ąžuolams pasodinti. Jelena Nikolajevna kartu su savo vyru pasodino 15 ąžuoliukų, Birutė ir Aldona po vieną.

Ačiū visiems dalyviams už nuoširdų darbą, kuris mūsų Lietuvą padarys dar gražesnę.

Projekto kuratorė Galina Griazeva