Kelionė į Vilnių

19554888_2087370427969632_3945810443139155537_nVykdant mokyklinį projektą „2018 metai – Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metai.“

5-II (10) klasių mokiniai 2018 m. sausio 24 dieną vyko į Vilnių į Lietuvos Respublikos Seimą. LR Seime vyko apžvalginė ekskursija, kurią vedė Ryšių su visuomene skyriaus darbuotoja. Ji supažindino moksleivius su Lietuvos valstybės valdymo sistema, parlamento veikla, įstatymų leidybos procedūra, institucijos struktūra ir piliečių galimybėmis dalyvauti teisės aktų leidyboje. Po apžvalginės ekskursijos vyko edukacinis užsiėmimas „Parlamento gynyba 1991-aisiais“, kurį vedė Nepriklausomybės gynėjų sąjungos narys, Juozas Kantauskas, dalyvavęs Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo gynyboje 1991 metais. Laisvės gynėjas pristatė Sausio 13-osios memorialo ekspoziciją, papasakojo apie parlamento gynybos organizavimą: kaip buvo statomos barikados aplink Seimo rūmus, kaip veikė gynybos štabas, kaip buvo organizuoti gynybiniai postai, kokie naudoti gynybos elementai, pasidalijo prisiminimais apie bandymus veržtis į Seimo rūmus ir pirmąją gynėjų priesaiką.

Po vizito LR Seime mokiniai vyko į teminę ekskursiją „Viduramžių Vilniaus senamiesčio istorija“, kurią vedė istorijos mokytoja O.Neutova. Ekskursijos metu mokiniai aplankė Trijų kryžių kalną, Vilniaus Šv. vyskupo Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedros baziliką ir Šv. Kazimiero koplyčią, Vilniaus katedros varpinę, Šv. Onos bažnyčią ir Bernardinų vienuolyną.

Galiausiai apsilankėme Signatarų namuose. Muziejaus ekspozicijoje klasikinėmis ir naujomis technologinėmis priemonėmis pristatomas Lietuvos kelias į valstybingumą nuo XIX a. antros pusės iki lemtingojo Vasario 16-osios Akto pasirašymo. Mokiniai pamatė Lietuvos Tarybos narių nuotraukas, autentiškus daiktus, paveikslus, baldus, dokumentus, pajautė ypatingą valstybingumo gimimo meto atmosferą. Ekskursijos pabaigoje mokiniai turėjo galimybę pamatyti pirmą kartą visuomenei pristatytą prof. Liudo Mažylio Vokietijos Federacinės Respublikos užsienio reikalų ministerijos Politiniame archyve rastą 1918 m. vasario 16 d. Nutarimą dėl nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo.

Kupini emocijų vėlai vakare grįžome namo.