Karjeros diena-2017

21585635_1451968354850184_1854086173_oRugsėjo 7 d. „Santarvės“ gimnazijoje, kaip ir kitose Šiaulių miesto mokymo įstaigose, surengta Karjeros diena. Projektinės dienos tikslas – mokiniams susipažinti su profesijomis, apie kurias galbūt nė nesusimąstoma.  Diena gimnazijoje praėjo neįprastai: apie profesijas šįkart pasakojo tėvai ir patys mokiniai.

Parengiamosios klasės mokiniai išgirdo apie virėjo profesiją, pirmokai – apie knygų leidėjo, antrokai – gaisrininko, trečiokai – gyvybės draudimo konsultanto, o  ketvirtokai – indų parduotuvės darbuotojo pareigas. 11 ir 12 klasių mokiniai, taip pat mokyklos absolventai, susiskirstę į tris grupes, kalbėjo apie tai, kuo ypatingas padavėjo, barmeno, automobilių plovėjo, modelio, manikiūrininko darbas.

Rusijos Federacijos Generalinio konsulato Klaipėdoje vicekonsulas Aleksandr Tkačiov ir Šiaulių šv. Petro ir Povilo cerkvės kunigas Oleg Štelman aukštesniųjų klasių mokiniams papasakojo apie savo karjerą, apie tai, kas pastūmėjo rinktis tokį, o ne kitokį kelią.

Projektinė diena tęsėsi Šiaulių miesto arenoje, kur jau ketvirtą kartą surengta kasmetinė vaikų ir jaunimo aktyvaus, kūrybiško laisvalaikio užimtumo paroda „Ką veiki? Tavo PIN kodas“. Mokiniai miesto svečiams pristatė savo popamokinės veiklos pasiekimus. Kartu su muzikinio ansamblio dalyviais buvo galima padainuoti ir pagroti norimu instrumentu. Jaunieji konstruktoriai iš robotikos klubo pademonstravo, kuo pasižymi naujai sukonstruoti dirbiniai. Dirbinių mėgėjai buvo pakviesti sulankstyti gėlę, pasitelkus origamio techniką. Dėmesio sulaukė ir kitos puošmenos. Norinčiųjų išbandyti savo galimybes buvo ir tarp vaikų, ir tarp suaugusiųjų.

Roman Seliverstov, Šiaulių gimnazijos 2017 m. laidos absolventas

Fotografijos Kristinos Petrovos, Viktorijos Dambrauskaitės ir Davido Jermačenko