Išvyka į regioninę aplinkosauginę mokinių ir mokytojų teorinę – praktinę konferenciją “I care about it…“ („Man rūpi…“)

14639882_685200068297776_7228339786820138253_n2016 m. spalio 27 d.  Šiaulių Normundo Valterio jaunimo mokykloje vyko regioninė aplinkosauginė mokinių ir mokytojų teorinė – praktinė konferencija „Man rūpi…“ („I care  about it“). Konferencijos tikslas – tobulinti mokinių kalbinę ir gamtamokslinę kompetenciją,  ugdant jų ekologinį sąmoningumą bei formuojant aplinkai palankų gyvenimo būdą.

Pranešimus anglų kalba skaitė ir dalijosi gerąja patirtimi apie vandens, energijos taupymą, atliekų rūšiavimą, oro taršos ir kitas ekologines problemas 27 (4-10 kl.) mokiniai iš Šiaulių regiono (Šiaulių miesto gimnazijų, progimnazijų, Profesinio rengimo centro, Šiaulių r. Gruzdžių gimnazijos, Šiaulių r. Kuršėnų Daugėlių bei Joniškio r. Gasčiūnų pagrindinių mokyklų).

Mūsų mokyklos 4, 9(I) ir 10(II) klasės mokinės dalyvavo Šiaulių Normundo Valterio jaunimo mokyklos organizuotoje konferencijoje. Karina Iljina (II kl.), Milana Rimovskaja (4 kl.) ir Julija Kozlova (4 kl.) anglų kalba skaitė pranešimą apie mūsų gimnazijos vykdomą projektą „Plastiko mainai į knygas“ („Plastic in exchange for books”). Tai buvo puiki galimybė mokiniams patobulinti anglų kalbos ir praplėsti žinias apie aplinkosaugą. Mokines konferencijai ruošė chemijos mokytoja Irina Šeleng ir bibliotekos vedėja Olga Mirnaja.

9(I) klasės mok. Viktor Ivanov, David Jermačenko ir Boris Kim  pristatė darbą „Šeši žingsniai globaliosios pilietybės link“ ir stendinis pranešimas „Pajūrio radinių improvizacijos“. Mokinius konferencijai rengė geografijos mokytoja Galina Griazeva, Dailės ir technologijų mokytoja Dalia Jovaišienė ir Socialinė pedagogė Nadežda Bessarab.

Visi konferencijos dalyviai buvo apdovanoti Padėkos raštais. Konferencija – baigiamasis savivaldybės finansuojamo aplinkosauginio projekto „Man rūpi – 3“ renginys.

Chemijos mokytoja Irina Šeleng