Edukacinis užsiėmimas „Plastiko gamyba“ UAB „Putokšnis“

35226272_1715883045125379_2093604236754419712_nBirželio 4 dieną, vykdant aplinkosaugos projektą „Plastiko mainai į knygas“ ir nagrinėjant geografijos temą „Lietuvos pramonė“, 7 ir 10 klasių mokiniai kartu  su mokytojomis Jelena Gavrilova, Olga Mirnaja ir Galina Griazeva lankėsi vienos pažangiausių Šiaulių gamybos sektoriaus įmonių UAB „Putokšnis“ PET butelių pūtimo ceche. Vizito metu mokiniai išsamiai susipažino su plastiko taros gamybos procesu, įmonėje taikoma logistikos sistema, vykdoma rinkodaros veikla. Mokiniams apie įmonės veiklą pasakojo ir su ja supažindino kokybės ir produktų plėtros vadovas Ramūnas Undžys ir surengė ekskursiją po gamybines patalpas. Jos metu mokiniai stebėjo, kaip iš granulių pagaminami ruošiniai, o vėliau ir patys buteliai. Mokiniai  galėjo paimti ruošinius, juos apžiūrėti, lyginti.

„Putokšnis“ gyvuoja jau 23 metus ir yra vienas iš žinomiausių bei patikimiausių PET pakuotės gamintojų Baltijos šalyse. Įmonėje dirba 130 darbuotojai, iš kurių 35 priklauso administracijai. Įmonė per metus pagamina apie 1,5 mlrd. PET ruošinių ir net 90 % savo produkcijos ji eksportuoja į užsienį: Vokietiją, Lenkiją, Naująją Gvinėją, Skandinaviją bei kitas Baltijos šalis. Be to, įmonė, rūpindamasi gamta, jos išsaugojimu, savo klientams siūlo ruošinius iš perdirbtos žaliavos.

Ši netradicinė pamoka – puiki proga gimnazistams iš arčiau susipažinti su gamyba ir jos vadyba, praktiškai pasitikrinti pamokų metu įgytas žinias.

Geografijos mokytoja Galina Griazeva

Nuotraukos Olga Mirnaja