Bibliotekinė paieška

18642094_1347692775277743_2111466713_oGegužės 20-ąją, Tarptautinės bibliotekų dienos išvakarėse, bibliotekos vedėja Olga Mirnaja, vykdydama projektą „Apie Lietuvą kitaip“, surengė žaidimą – bibliotekinę paiešką. Joje kartu su mokytoja Irina Jaroslavskaja dalyvavo 5 ir 7 klasių mokiniai.

Paieškos tikslas – atlikti įvairias užduotis ir tarp tūkstančio knygų rasti vieną vienintelę. Visos užduotys vienaip ar kitaip buvo susijusios su įdomiais faktais apie Lietuvą.

Pirmiausia iš paslaptingoje Misterio X buvo gautas laiškas, kviečiantis į biblioteką. Čia teko atspėti kompiuterio slaptažodį, pasiklausyti Misterio X ir sužinoti, kokius uždavinius jis vaikams parengė. Atlikdami uždavinius ir sulaukdami užuominų, mokiniai sužinojo daug dalykų: kad Lietuvos himnas – „Tautiška giesmė“ pirmą kartą oficialiai buvo atliktas 1899 metais lapkričio 13 d. Peterburge; kad Vilniaus senamiestyje yra paminklas daktaro Aiskaudos prototipui – Timofejui Šabadui (daktaro gyvenimas buvo glaudžiai susijęs su Lietuva); kad Aleksandras Puškinas nėra buvęs Lietuvoje, bet jį su Lietuva jungia biografiniai ir kūrybiniai ryšiai. Atliktos užduotys dalyvius atvedė prie bibliotekos gražiausios knygos – „Neregėta Lietuva“.

Kad žaidybinė paieška būtų tinkamai atlikta, teko greitai reaguoti, gebėti originaliai mąstyti ir būti susipažinusiam su bibliotekos struktūra.