Gimtosios kalbos puoselėjimo diena

52908595_629961650789930_8102205866872143872_n

2019 metų kovo 1 dieną ,,Santarvės “ gimnazijoje vyko  Gimtosios kalbos puoselėjimo diena, kurioje dalyvavo PUG, 1- 12 klasių moksleiviai ir mokytojai. Dienos tikslas: skatinti mokinius branginti, puoselėti gimtąją kalbą, kaip svarbiausią kultūrinę tautos vertybę, ugdyti pilietiškumą, skatinti domėtis tautos istorija ir kultūra, tradicijomis. Mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose tiek pačioje mokykloje, tiek ir kitose aplinkose( „ Aušros“ muziejuje,  P. Višinskio bibliotekoje ). PUG, 1-4 klasių moksleiviai skaitė eiliuotas pasakas,kūrė iliustracijas, skirtukus, skaitė eilėraščius, rinko gražiausius žodžius Lietuvai, juos užrašė, kalbėjo apie lietuvių kalbos svarbą, prisiminė žymiausius lietuvių kalbininkus, rašė dailyraščiu, dalyvavo dailyraščio konkurse,  integruotoje rusų k. ir muzikos pamokoje, atliko integruotas užduotis. 5 -okai žiūrėjo filmą ,, Knygnešys “, jį aptarė, dalyvavo dailyraščio konkurse, taip pat rinko gražiausius žodžius Lietuvai, kalbai.

6-7 klasių moksleiviai vyko į Šiaulių miesto „ Aušros “ muziejų, kur dalyvavo edukacinėje programoje „ Tarpukario Lietuvos pradžios mokykla “.  Muziejuje mokiniai dalyvavo 2-ose pamokose- dailyraščio bei lietuvių literatūros pamokoje apie Lietuvos kunigaikštį Gediminą, skaitė, nagrinėjo B. Sruogos kūrinį „ Giesmė apie Gediminą “, turėjo galimybę persirengti kūrinio veikėjais, susipažinti su to meto koviniais ginklais.

8-12 klasių moksleiviai vyko į Povilo Višinskio biblioteką, kur išklausė paskaitą apie Olego Štelmano gyvenimą, kūrybą, klausėsi jo sukurtų bei paties atliekamų dainų. Mokiniai ne tik klausėsi paskaitos, bet ir patys  aktyviai kalbėjo, reiškė savo nuomonę, diskutavo. Diena praėjo linksmai ir turiningai.